Skip to main content

Připravte se na Brexit se společností UPS


Jak pokračují rozhovory mezi Spojeným královstvím a EU, jsme tu, abychom vám pomohli připravit vaše podnikání na potenciální výsledky. Ačkoli budoucnost tržních vztahů zůstává do velké míry nejistá, je nejvyšší čas vyhodnotit svoji připravenost a stanovit oblasti, ve kterých čekají příležitosti. Tato stránka vás provede Brexitem a pomůže vám na vaší cestě k nové obchodní scéně.

Sada nástrojů pro Brexit

Kvíz s Brexometrem

Jste připraveni na brexit? Odpovězte na několik jednoduchých otázek a získejte odborné rady, jak se připravit na vystoupení VB z EU.

Základní požadavky

Příprava vašeho dodavatelského řetězce na Brexit se může zdát obtížná, ale začněte následujícími základními kroky, abyste udrželi zboží v pohybu i v tom nejhorším scénáři.

Zkontrolujte, zda máte číslo EORI (Economic Operator’s Registration and Identification).
Pokud bude po Brexitu nezbytné celní odbavování zásilek, bude pro další obchodování mezi VB a EU zapotřebí číslo EORI, které umožňuje snazší celní odbavení.
Další informace o číslech EORI naleznete zde.


Registrace k DPH
Pokud váš podnik v UK dováží do EU pod stejným jménem, musíte být v EU zaregistrováni k DPH. Doporučujeme registraci provést v zemi odbavení. Podniky v EU, které dovážejí do Spojeného království pod stejným jménem, budou muset být ve Spojeném království registrovány k DPH.

Jmenujte dovozce záznamu (IOR), pokud příjemcem není deklarant
IOR odpovídá za vaše celní prohlášení. Pro podniky ve Velké Británii vyvážející do EU to může být dceřiná společnost se sídlem v EU, pokud jsou součástí transakce, nebo celní broker se sídlem v EU.


Průvodce pro Brexit

Nyní, když jste zvládli základy, stáhněte si našeho rozsáhlého průvodce přípravou dodavatelského řetězce pro Brexit.

Řada nástrojů UPS Brexit Webinar Series 

Nástroje UPS Brexit Webinar 5 - Jaké je řešení? - 19. září 2019

Brexit Webinar - Prepare for Brexit_220x124.jpg

Naši odborníci na celní brokerage, obchodníci a odborníci v oblasti dodržování předpisů vás provedou povinnými a doporučenými opatřeními, která zajistí, aby se váš dodavatelský řetězec pohyboval po rozhodnutí o Brexitu.Máte dotazy?

Spojte se s našimi obchodními odborníky na adrese BREXIT@ups.com


Buďte v obraze

Pokud chcete získavat e-mailem nabídky, podněty a novinky ze světa logistiky, přihlašte se. 
Váš e-mail můžete kdykoliv změnit.