Przygotuj się do Brexitu

W kolejnych latach po referendum w Wielkiej Brytanii, nasza firma inwestowała w pracowników, infrastrukturę i systemy operacyjne, aby zapewnić naszym klientom niezawodny serwis po odejściu Wielkiej Brytanii ze wspólnoty europejskiej. Podczas gdy nadal pozostaje wiele niepewości co do przyszłych relacji handlowych pomiędzy Wielką Brytanią i UE już teraz można ocenić i zidentyfikować obszary, których zmiana będzie dotyczyć. Ta strona poprowadzi Cię przez Brexit i będzie pomocna w drodze do nowego otoczenia handlowego.

11 kwietnia 2019 roku Wielka Brytania osiągnęła porozumienie z Unią Europejską dotyczące przedłużenia termin opuszczenia UE. Oznacza to, że przez cały ten okres przesyłki między UE a Wielką Brytanią nie będą podlegać odprawie celnej i ich obsługa i transport będzie przebiegał jak dotychczas.

Zestaw materiałów przygotowany dla Brexitu

Grey-Book-Icon_Brexit.jpgPoradnik dot. Brexitu

Przejrzyj nasz przewodnik i przygotuj się na nadchodzące zmiany.

Brexometer_icon_grey.jpgQuiz "Brexometer"

Czy jesteś gotowy na Brexit? Odpowiedz na kilka prostych pytań i uzyskaj porady ekspertów jak być przygotowanym w momencie, gdy Wielka Brytania opuści UE.
Airplane2_Brexit_800x300.jpg

Narzędzia ułatwiające odprawę celną 

Masz trudności w zrozumieniu kwestii dotyczących odpraw celnych? Poznaj nasze usługi pośrednictwa celnego UPS i dowiedz się, w jaki sposób nasza globalna wiedza i technologia mogą Ci pomóc. Twoje przesyłki mogą przejść przez odprawę celną gdy są jeszcze w transporcie, a nasi agenci celni są ekspertami w kwestiach celnych i podatkowych.

UPS World Ease® Globe_icon.png

Czy istnieje odprawa celna bez zawiłości celnych? Skontaktuj się z nami i poznaj usługę UPS World Ease®. Umożliwia ona połączenie kilku przesyłek adresowanych do odbiorców w Wielkiej Brytanii, w jedną przesyłkę zbiorczą i dokonanie zbiorowej odprawy celnej. Upraszcza to cały proces dotyczący osobnej dokumentacji oraz zmniejsza koszty. Nadal będziesz mieć możliwość śledzenia każdej paczki w przesyłce za pomocą naszych narzędzi do monitorowania. Dowiedz się więcej o usłudze UPS World Ease® i krokach, jakie musisz podjąć, aby przygotować się na kontynuowanie handlu między Wielka Brytania i UE od momentu, w którym Wielka Brytania opuści UE bez porozumienia .

blankIcon-1x1.pngUPS Usługa UPS World Ease jest dostępna dla klientów korzystających z oprogramowania wysyłkowego WorldShip®, wybranych systemów dostawców lub systemu host-to-host i oferuje pełną integrację z systemami wewnętrznymi. Poznaj WorldShip 


EORI_icon.jpgEORI Number

Upewnij się, że posiadasz numer rejestracyjny i identyfikacyjny przedsiębiorcy (EORI). Jeżeli po Brexicie przesyłki będą podlegały odprawie celnej, numer EORI będzie wymagany, aby kontynuować handel między Wielką Brytanią i UE oraz aby korzystać z łatwiejszych procedur celnych. Dowiedz się więcej o numerach EORI tutaj.

WorldShip_icon.png
Przewodnik dotyczący faktury handlowej

Nasz przewodnik może pomóc w przygotowaniu obowiązkowej dokumentacji potrzebnej do wysyłki poza granice UE. Dowiedz się więcej o fakturach handlowych tutaj.

Paperless_invoice_icon.jpg
UPS Paperless Invoice

Minimalizuj opóźnienia i dbaj o środowisko wybierając usługę UPS Paperless Invoice (Faktura elektroniczna UPS) - elektroniczne rozwiązanie dla faktur handlowych i innych dokumentów wymaganych do odprawy. Dzięki tej elektronicznej transmisji, procesowanie przesyłki może rozpocząć się wcześniej, umożliwiając terminową odprawę celną

icon-airplane.pngUPS Tradeability®

Zacznij prawidłowo od samego początku. Użyj UPS TradeAbility®, naszego zestawu narzędzi do międzynarodowej wymiany handlowej, aby zarządzać przepływem swoich towarów. Brak niespodzianek związanych z kosztami, brak dodatkowego czasu na przygotowanie dokumentów a kody taryf specyficzne dla poszczególnych krajów w zasięgu ręki- UPS TradeAbility® pomaga zachować zgodność z procedurami i ograniczeniami dotyczącymi handlu.

icon_UAP_79x79.jpgUPS Access Point

Zaoferuj kupującym online jeszcze więcej wygody! Dodaj lokalizacje UPS Access Point® do procesu płatności online, aby klienci mogli wybrać gdzie i kiedy ma zostać dostarczona ich paczka. Widząc dostępne lokalizacje dostaw, godziny otwarcia i informacje kontaktowe, będą mogli odbierać swoje przesyłki zgodnie ze swoim harmonogramem dnia w czasie, który im odpowiada  

Webinary na temat Brexitu

Brexit Webinar - Prepare for Brexit_220x124.jpgJak możesz przygotować się do Brexitu?

Jakie narzędzia i porady oferuje UPS, aby pomóc klientom w przygotowaniu się do potencjalnych wyników Brexitu i zidentyfikować obszary wymagające poprawy?


Brexit Webinar - Countdown_220x124.jpgOdliczanie do Brexitu

Nasz ekspert STTAS wyjaśnia wpływ Brexitu na firmy w Wielkiej Brytanii i UE 27 w odniesieniu do granicy zewnętrznej, barier handlowych, dłuższego cyklu życia przesyłek i innych wymagań.

Brexit Webinar - Business_220x124.jpgVAT dla przedsiębiorstw

Sprawdź szczegóły zasad dotyczących podatku VAT, które będą miały zastosowanie w firmach prowadzących działalność gospodarczą między Wielką Brytanią i UE w przyszłej konfiguracji.

Bądź na bieżąco

Zarejestruj się, aby otrzymywać wiadomości e-mail z informacjami branżowymi ułatwiającymi wysyłkę. Możesz zarządzać swoimi preferencjami w dowolnym momencie.